Háború Ukrajnában

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.








A hvg360 Kijevből: Akkor látjuk majd, mekkora árat fizettünk érte, amikor megnyertük a háborút
 

A hvg360 Kijevből: Akkor látjuk majd, mekkora árat fizettünk érte, amikor megnyertük a háborút

Kétféle ember él Ukrajnában: aki már szolgált katonaként a háborúban, és aki még nem. A két oldal pedig soha nem fogja megérteni egymást. Artyom Gyenyiszov, az ukrán veteránokat segítő civil szervezet vezetője szerint hamarosan akár másfél millió veterán is élhet majd az országban, akik közül sokan nehezen találják az értelmet az életükben, miután a hazájukat védték.









Az orosz-ukrán háború legfurcsább ütközete
 

Az orosz-ukrán háború legfurcsább ütközete

Hétfő óta teljes a felfordulás az ukrán-orosz határ orosz oldalának közvetlen közelében lévő Belgorod térségében. Ukrajna felől ugyanis Kijev támogatását élvező orosz fegyveresek hatoltak be Oroszország területére és állítólag ellenőrzésük alá vontak három kisebb települést. Moszkvában azt állítják, hogy a „terroristákat” kiszorították az országból vagy megölték őket, ám egyelőre úgy tűnik, még mindig nem állt helyre a rend. Ez volt az első alkalom, hogy a tavaly február óta tartó Ukrajna elleni invázió kezdete óta oroszországi területre is kiterjedtek a harcok.